20 Niedziela zwykła - 20.08.2017 r.

  1. Dzisiaj chcemy wyrazić swoje dziękczynienie za posługę w naszej parafii, ks. Przemkowi Krawcowi i ks. Przemkowi Krakowczykowi. Decyzją prowincjała zostali skierowani na inne pola apostolskiej działalności. Pozostają jednak w naszej wspólnocie. I tak ks. Krawiec będzie pracował w Pallotyńskim Centrum Pomocy duchowej, a ks. Krakowczyk będzie tworzył pallotyńskie media. Dziękując polecamy ich Bożej opiece i prowadzeniu Ducha Świętego.
  2. W dniu dzisiejszym, w całej Polsce, po Mszach niedzielnych zbieramy do puszek datki na tych, którzy ucierpieli podczas nawałnic na Pojezierzu Pomorskim.
  3. W sobotę 26 sierpnia przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Tego dnia o godz. 18.00 swoją Mszę rozesłaniową przed wyjazdem na misje do Japonii będzie miała nasza parafianka Marta Lawaty. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i dziękczynienia.
  4. W dniach: 21-26 sierpnia zapraszamy młodzież na Pallotyńskie Spotkanie Młodych do Ołtarzewa. Przygotowane są warsztaty dziennikarsko-medialne, liturgiczne, muzyczne i tańca oraz rekolekcje ewangelizacyjne i koncerty. Szczegóły na stronie internetowej psm.pallotyni.pl oraz na plakacie.
  5. Ostatnio wykonaliśmy prace uszczelniające dachy nad kancelarią parafialną, ponieważ usterki spowodowały wilgoć w murach i grzyba, który się tam pojawił. Została też wyremontowana kruchta wejściowa do górnego kościoła i zakupiona nowa tablica ogłoszeniowa. Kto chciałby wesprzeć finansowo te inwestycje, może wrzucić dobrowolną ofiarę do niebieskiej puszki z tyłu ławek kościoła.
  6. Na ekrany naszych kin wszedł hiszpański film zatytułowany: „Fatima. Ostatnia tajemnica”, stworzony z okazji 100-lecia objawień. Zachęcamy do wybrania się na niego, zwłaszcza, że wiele wątków przesłania maryjnego dotyczy naszego kraju.
  7. Trwają zapisy na międzyparafialną, dwudniową pielgrzymkę do Wilna, Trok i Sejn w dniach: 14-15 października. Koszt 500 zł. Cena zawiera: przewóz klimatyzowanym autokarem, ubezpieczenie, nocleg w hotelu, posiłki, przewodnika i bilety wstępu. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Zaliczka 100 zł.
  8. Od 3 września będzie obowiązywał nowy porządek Mszy niedzielnych. I tak do południa będą Msze w godz.: 7.30, 9.00, 10.30 i 12.00. Msza o 10.30 będzie Mszą z udziałem dzieci. Msze popołudniowe pozostaną bez zmian – a więc: 16.00, 18.00 i 20.00.

 Zapowiedzi: Sakramentalny związek mają zamiar zawrzeć: Piotr Tomasz Marczak z par. Św. Antoniego z Padwy w Łaźniewie z Moniką Anną Depner z par. tut.; Krzysztof Piotr Furman z par. Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski z Dominiką Skurą z par. tut. oraz Maciej Kazimierz Kamiński z par. tut. z Moniką Elwirą Tanajewską z par. J. Chrzciciela w Turośli.  (zapowiedzi 1-sze).