17 Niedziela zwykła - 29.07.2017 r.

  1. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu w grafiku niedzielnym nie ma Mszy o godz. 8.00 i 11.00, a w tygodniu Mszy o godz. 7.00. Pozostałe są bez zmian. Spowiedź w dolnym kościele jest w godzinach: 10.00 do 12.30 i 16.00 do 17.30, a kapłani w kancelarii przyjmują w poniedziałki, środy i piątki tylko po południu.
  2. We wtorek 1 sierpnia będziemy świętować 73 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Tego dnia zapraszamy do modlitwy szczególnie za tych, którzy swoje życie złożyli na ołtarzu Ojczyzny.
  3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota sierpnia. W czwartek będziemy się modlić o powołania kapłańskie i zakonne a w sobotę o 10.00 odprawimy Mszę i różaniec przebłagalny do Niepokalanego Serca Maryi za wszystkie grzechy i zniewagi.
  4. W przyszłą niedzielę 6 sierpnia przypada święto Przemienienia Pańskiego. Tego dnia, po raz 306 wyruszy Piesza Pielgrzymka Warszawska na Jasną Górę. Jeśli byliby chętni, to zapraszamy do tzw. 17-tek Akademickich i grupy czerwono-żółtej, którą prowadzi ks. proboszcz. Zapisy od 3 do 5 sierpnia w kościele Res Sacra Miser przy Krakowskim Przedmieściu 62.
  5. Nasza parafianka – Marta Lawaty, która jako wolontariuszka wyjeżdża na misje do Japonii, składa serdeczne Bóg zapłać za ofiary, które w ostatnią niedzielę złożyliście na ten cel. Dzięki waszej łaskawości udało jej się zebrać 5220 zł.

Zapowiedzi:

Sakramentalny związek mają zamiar zawrzeć Arkadiusz Sylwester Ciesielski z parafii tutejszej z Karoliną Teresą Chojecką z par. Św. Łukasza Ewangelisty w Warszawie (zapow. 2-ga) oraz Rafał Bożek z par. tutejszej z Katarzyną Izabelą Makowską z par. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Warszawie (zapow. 2-ga).