16 Niedziela zwykła - 23.07.2017 r.

  1. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu w grafiku niedzielnym nie ma Mszy o godz. 8.00 i 11.00, a w tygodniu Mszy o godz. 7.00. Pozostałe są bez zmian. Spowiedź w dolnym kościele jest w godzinach: 10.00 do 12.30 i 16.00 do 17.30, a kapłani w kancelarii przyjmują w poniedziałki, środy i piątki tylko po południu.
  2. We wtorek 25 lipca przypada święto Św. Jakuba Apostoła. To także dzień wspomnienia Św. Krzysztofa – patrona podróżnych i kierowców. Po Mszy wieczornej o godz. 18.00 poświęcimy na ulicy pojazdy mechaniczne.
  3. W środę zaś – 26 lipca, będziemy obchodzić wspomnienie Św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.
  4. Ks. Konrad Hasior, duszpasterz z Caritasu diecezji warszawsko-praskiej organizuje 25 lipca rowerowy rajd Św. Krzysztofa, a 31 lipca wycieczkę do Lublina. Kto byłby zainteresowany tymi imprezami, to bliższe dane wiszą na drzwiach w kruchcie kościoła.
  5. Cieszymy się, że w naszej parafii rodzą się misyjne powołania ludzi świeckich. I tak, na przełomie sierpnia i września, na misje do Japonii, z organizacją Domy Serca, wyjedzie Marta Lawaty. Do tej pracy i posługi, która będzie trwała 14 miesięcy, Marta przygotowywała się rok. To dla niej ogromna radość, ale także wielkie wyzwanie finansowe. Musi ona bowiem zorganizować 16800 zł. Dzisiaj, po Mszach, można wesprzeć naszą misjonarkę dobrowolnym datkiem i w ten sposób wesprzeć misyjne dzieło Kościoła.

Zapowiedzi:

Sakramentalny związek mają zamiar zawrzeć Piotr Karczewski z par. tutejszej z Ewą Hajduk z par. Matki Bożej Częstochowskiej w Terespolu (zapow. 2-ga), Oskar Czesław Nakoniecznyz par. Św. Bonifacego w Warszawie z Karoliną Panasiuk z par. tutejszej (zapow. 2-ga), Arkadiusz Sylwester Ciesielski z parafii tutejszej z Karoliną Teresą Cjhojecką z par. Św. Łukasza Ewangelisty w Warszawie (zapow. 1-sza) oraz Rafał Bożek z par. tutejszej z Katarzyną Izabelą Makowską z par. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Warszawie (zapow. 1-sza).