Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 23 września 2018 r.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

25 Niedziela zwykła – 23.09.2018 r.

 

1.         Dziś na Mszy Św. o 12:00, z okazji kolejnej rocznicy powstania Państwa Podziemnego, będą obecni Żołnierze AK.

2.         Prezes Zarządu Fundacji i dyrektor Generalny Orkiestry Pan Jacek Łepecki, zaprasza na Nadzwyczajny Koncert Symfoniczny inaugurujący Festiwal Praska Jesień w Świątyniach dedykowany 100-leciu Odzyskania Niepodległości przez Polskę. To wydarzenie odbędzie się 30 września w naszej Katedrze praskiej, rozpoczęcie godzina 19.00, wstęp wolny. 

3.         W piątek 29 września przypada Rocznica Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w naszej diecezji.

4.         Trwają zapisy dzieci do I komunii świętej oraz młodzieży i dorosłych do sakramentu bierzmowania.

5.         Stolica Mądrości - w głębi budynku przy ul. Lubelskiej 30/32 zaprasza na wydarzenia: pomoc w nauce j. angielskiego na poziomie szkoły podstawowej i gimnazjum - spotkanie organizacyjne dla Rodziców już jutro, 24.09 o 19:30.

6.         W pierwszym tygodniu października, po wakacyjnej przerwie, powracają cotygodniowe
spotkania biblijne. W tym roku będziemy studiować Ewangelię wg św. Łukasza. Spotkania odbywają się w czwartki o godz. 19:00 w salkach parafialnych. Spotkania prowadzi ks. Przemysław Krakowczyk. Pierwsze spotkanie w czwartek, 4 października. Serdecznie zapraszamy!

7.         Ks. Przemek Krawiec odpowiedzialny za Centrum Pomocy Duchowej działające przy naszym pallotyńskim domu, zaprasza małżeństwa niesakramentalne na comiesięczne spotkania w pierwsze poniedziałki miesiąca na godzinę 18.30 do Centrum Pomocy (wejście od ul. Lubelskiej).    

  

Życzymy wszystkim Parafianom i Sympatykom naszego Kościoła obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej. 

Duszpasterze

 

 

24 Niedziela zwykła – 16.09.2018 r.

Ogłoszenia na 24 Niedzielę zwykłą – 16.09.2018 r.

1. Dzisiaj po Mszy o godz. 10.30 odbędzie się w salkach spotkanie z kandydatami do I Komunii świętej i ich rodzicami. Przy okazji witamy bardzo serdecznie s. Małgorzatę – pallotynkę, którą będzie zajmowała się formacją dzieci.

 2. Po Mszy zaś o godz. 12.00 odbędzie się dzisiaj nabożeństwo fatimskie z Różańcem i procesją maryjną po osiedlu.

 3. W piątek 21 września przypada kolejna rocznica śmierci ks. Feliksa Folejewskiego. Zapraszamy  do wspólnej modlitwy na Mszę św. o godz. 18.00.

 4. W sobotę o godz. 19.00 odbędzie się kolejny muzyczny Wieczór Uwielbienia, który potrwa do godz. 21.00.  Serdecznie zapraszamy.

 5. Kumulacja Aktywności - bezpłatne zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży szkolnej w piątki i soboty na Pradze Południe. Szczegóły na plakatach i na stronie fundacjalottp.pl. Stolica Mądrości zorganizuje dojazdy i powroty. Zapisy u ks. Konrada: 513 100 554,  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 6. W piątek 21 września serdecznie zapraszam do dolnego kościoła na Mszę św. dla samotnych.

 7. Cały czas trwają zapisy do I Komuni świętej, do bierzmowania i do ministrantury.


 

XXIII Niedziela zw. – B – 09.09.2018 r.

Ogłoszenia na XXIII Niedzielę zw. – B – 09.09.2018 r.  

1. W piątek 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zachęcamy, by tego dnia uczcić Pana w największym znaku zbawienia.

2. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy św. wolontariusze Fundacji im. św. Jana Pawła II rozprowadzają za dobrowolnym datkiem artykuły wykonane przez podopiecznych fundacji. Środki uzyskane ze zbiórki przeznaczone zostaną na zakup żywności i art szkolnych dla dzieci będących pod opieką fundacji.

3. W niedzielę 16 września po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się nabożeństwo fatimskie z Różańcem i procesją maryjną po osiedlu.

4. Trwają zapisy dzieci klas III szkoły podstawowej do I Komunii Św. oraz młodzieży klas VIII szkoły podstawowej, klas III gimnazjum i dorosłych do sakramentu bierzmowania. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

5. Zachęcamy chłopców i dorosłych mężczyzn do służby liturgicznej ołtarza. Zapisy w zakrystii.

6. Zapisujemy także osoby chętne do RÓŻ RÓŻAŃCOWYCH, które szczególnie modlą się za dzieci mi młodzież.

Zapowiedzi przedślubne:

1. Piotr Sławomir Sypeł kawaler parafia tutejsza i  Agnieszka Katarzyna Słapek panna parafia tutejsza - Zap. II


 

                      

XXII Niedziela zw. – B – 02.09.2018 r.

Ogłoszenia na XXII Niedzielę zw. – B – 02.09.2018 r.

1. Rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Z tej racji w przyszłą niedzielę 9 września, serdecznie zapraszam wszystkie dzieci na Mszę św. o 10.30, poświęcimy tornistry i przybory szkolne.

2.Ks. Konrad Hasior zaprasza chłopców w wieku 9-14 lat do drużyny Piłki Nożnej. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w środę, 5 września o godzinie 19.00 w siedzibie Klubu przy ulicy Lubelskiej 30/32.

3. W sobotę, 8 września o godzinie 18.00 serdecznie zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie.

4. Od dziś można zapisywać dzieci z klas III szkoły podstawowej, które chciałyby przystąpić do I Komunii Świętej w naszej parafii. Za przygotowanie dzieci do tego wydarzenia odpowiedzialna będzie s. Małgorzata Samsonowicz. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Od dziś także zapisujemy młodzież klas III gimnazjum i dorosłych do przygotowania i przyjęcia sakramentu bierzmowania, zapisy w zakrystii i kancelarii.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek zapraszamy na różaniec w intencji powołań o 17.30, a w piątek odwiedzimy chorych od 9.00.

6. Bardzo serdecznie zapraszam chłopców i dorosłych mężczyzn do służby liturgicznej przy ołtarzu. Zapisy kandydatów na ministrantów w zakrystii.

7. Dziś po  Mszy św. o 12.00 odbędzie się formacyjne spotkanie męskiej wspólnoty Św. Józefa, a o 19.00 w salkach spotkanie wspólnot Żywego Różańca.

8. Od poniedziałku 3 września będą odprawiane w tygodniu Msze św. o godz. 7.00, kancelaria w poniedziałki, środy i piątki, oraz spowiedź w dolnym kościele od 9.00 do 12.00 i od 15.00 do 17.30.

Zapowiedzi przedślubne:

1. Piotr Sławomir Sypeł kawaler parafia tutejsza i Agnieszka Katarzyna Słapek panna parafia tutejsza Zap. I


 

XXI Niedziela zw. – B – 26.08.2018 r.

Ogłoszenia na XXI Niedzielę zw. – B – 26.08.2018 r.

  1. Dzisiaj z całym kościołem w Ojczyźnie wyśpiewujemy „Chwała na wysokości” za dar Jasnej Góry i szczególną opiekę nad nami i całym narodem Matki Bożej Częstochowskiej.
  2. Także dzisiaj, serdecznie witamy w naszej parafii nowego proboszcza Ks. Marcina Gontarza. Na Mszy o godz. 12.00 odbędzie się jego kanoniczne wprowadzenie na urząd. Polecajmy go Bożej opiece, prowadzeniu Ducha Świętego i modlitewnej życzliwości parafian i modlących się w naszym kościele.
  3. Najbliższa sobota 1 września będzie pierwszą sobotą miesiąca. Tego dnia o 10.00 odprawimy Różaniec i Mszę przebłagalną do Niepokalanego Serca Maryi za wszystkie grzechy i zniewagi Jemu uczynione. W tym dniu pamiętajmy też o kolejnej rocznicy wybuchu II Wojny Światowej i w modlitwie o wszystkich jej ofiarach.
  4. W przyszłą niedzielę 2 września po Mszy o 12.00 odbędzie się formacyjne spotkanie męskiej wspólnoty Św. Józefa, a o 19.00 w salkach spotkanie wspólnot Żywego Różańca.
  5. Od poniedziałku 3 września wrócą na grafik tygodniowe Msze o godz. 7.00, kancelaria w poniedziałki, środy i piątki oraz spowiedź w dolnym kościele od 9.00 do 12.00 i od 15.00 do 17.30.